V ponuke máme prípravkov na čistenie kolies viacero, preto vám prinášame toto krátke porovnanie pre ľahší výber toho správneho.

1. Autoglym Clean Wheels
Clean Wheels je zo všetkých aktuálne dostupných čističov na disky ten "najsilnejší". Má kyslé pH a je určený na čistenie zanedbaných a neudržiavaných diskov. Ak vaše disky boli dlhodobo neudržiavané, sú zažltnuté alebo majú zažratú špinu a brzdový prach, v tom prípade potrebujete kyselinový čistič diskov Clean Wheels.

Po prvotnom očistení môžete produkt dokonca aj nariediť v pomere 1:2 s čistou vodou, t.j. 1dcl čističa + 2dcl vody. Z celého 500ml balenia koncentrátu tak môžete vytvoriť až 1,5 litra zriedeného čističa! Zriedený prípravok je vhodný na ďalšie pravidelné čistenie. Riedenie nie je nutné, je to len možnosť ako ušetriť.

Clean Wheels nie je vhodný na disky so špeciálnou povrchovou úpravou, ako napríklad vysoko leštené povrchy, chrómové disky, dvojdielne disky. Pri dvojdielnych diskoch je šanca, že pri oplachovaní ostanú zvyšky čističa v spojoch dielov, záhyboch, medzerách, závitoch a pod., čo by mohlo časom spôsobiť koróziu. Čistič nenechajte uschnúť na disku!

2. Autoglym Custom Wheel Cleaner
Custom Wheel Cleaner je naopak, hydroxidový čistič, bezpečný pre všetky druhy diskov. Je vhodný aj pre disky so špeciálnou povrchovou úpravou, aj pre dvojdielne modely. Postup použitia je totožný ako pri Clean Wheels. Ak máte disky silne znečistené, použite najprv kyselinový čistič Clean Wheels (s výnimkou diskov, pre ktoré tento produkt nie je vhodný).

3. Wheel Cleaning Mousse
Wheel Cleaning Mousse je pH neutrálny čistič, ktorý by sme mohli nazvať aj ako "aktívna pena na kolesá". Po nastriekaní zo spreja sa vytvorí súvislá vrstva peny. Táto pena má podobný účinok ako Autoglym Magma - dekontaminuje povrch od náletovej hrdze a rovnako sa pri reakcii s náletovou hrdzou sfarbí dočervena. Rozdiel medzi týmito produktami je taký, že pena lepšie priľne k povrchu a nestečie z neho ihneď, čo má za následok dlhší čas pôsobenia peny.  

Jeden sprej vystačí na približne 4-8 sád kolies (t.j. 4-8x s ním očistíte všetky kolesá na aute). Produkt sa nanáša zdola smerom nahor a postačí striekať aj rýchlejšími pohybmi ruky - v takom prípade je výdatnosť spreja skôr v tých vyšších číslach intervali, v prípade pomalšieho a výdatného nanášania skôr z tých nižších. Pena nie je vhodná pre motocykle.
Čistiaca pena je vhodná predovšetkým na pravidelnú údržbu diskov. Na silne znečistené disky použite najprv kyselinový čistič Clean Wheels (s výnimkou diskov, pre ktoré tento produkt nie je vhodný).

Všeobecné rady pri čistení kolies:

-Povrch nesmie byť teplý alebo horúci, v takom prípade by mohol čistič na povrchu neželane rýchlo uschnúť a vytvoriť fľaky. Preto vždy pred aplikáciou čističa kolesá najprv opláchnite vodou, čím ich aj schladíte. Ideálne je nepracovať na priamom slnku. Ak takú možnosť nemáte, určite predtým disky opláchnite vodou.
-Čistič nanášajte zdola smerom nahor.
-Čistič nanášajte aj na pneumatiku. Pneumatika je znečistená podobne ako samotný disk, jej očistením zabezpečíte dlhotrvajúcejší výsledok a lepší efekt oživovača pneu.
-Kolesá čistite po jednom. Vyhnite sa tomu, že nanesiete čistič na všetky disky súčasne. Môže sa stať, že až sa dostanete k oplachu prvého disku, čistič na ňom už bude vyschnutý.
-Čistič nechajte pôsobiť a v prípade potreby následne narušte nečistoty štetcom. V prípade peny Wheel Cleaning Mousse použite štetec až po zafarbení peny dočervena.
-Čistič z kolesa oplachujte zdola smerom nahor a následne z diaľky celé koleso ľubovoľne, až pokiaľ nezmyjete všetok čistič vrátane nečistôt.

TIP: po dôkladnom umytí kolies použite oživovač pneu pre 100% výsledok. > Ktorý prípravok na ošetrenie pneumatík si vybrať <
TIP #2: umyté disky zakonzervujte prípravkom Autoglym Wheel Protector pre dlhodobejšie udržanie čistých kolies