V marci 2019 sa produktová rada POLAR, doteraz zastúpená len aktívnou penou Polar Blast, rozšíri o dva produkty: Polar Wash a Polar Seal

Autoglym séria Polar

Rovnako ako aktívna pena, aj dva prichádzajúce produkty budú určene výlučne pre použitie s vysokotlakovými čističmi (WAP). Všetky ostatné produkty Autoglym sú určené na ručné použitie, čo je hlavné kritérium, podľa čoho si správne vybrať vhodný produkt. 

Autoglym Polar Blast je aktívna pena, ktorou je vhodné začínať každé umývanie vozidla vôbec. Bez ohľadu na to, či idete v ďalších krokoch umývať ručne alebou WAP-kou. Slúži na narušenie a odstránenie hrubej špiny bez dotyku. T.j. po nanesení aktívnej peny pomocou WAP-ky nie je potrebné a ani vhodné karosériu prechádzať hubkou/rukavicou/štetcom. Stačí nechať chvíľu pôsobiť a opláchnuť čistou vodou.

Autoglym Polar Wash je šampón určený pre strojové použitie (WAP + napeňovač). Vytvorí podobnú vrstvu peny ako Polar Blast, ale nie je určený na odstránenie hrubej špiny, neodporúčame ním nahrádzať aktívnu penu. Odstráni jemnejšie nečistoty a kontamináciu, v prípade potreby je možné aj mechanické narušenie nečistôt pomocou mikrovláknovej rukavice alebo špongie. Nie je určený na ručné nanášanie. Nie je pH neutrálny, ale zároveň nenaruší vrstvu vosku UHD Wax, ani konzervantu Extra Gloss Protection. Je teda vhodný aj na priebežnú údržbu po navoskovaní, ak nemáte čas na ručné umývanie.

Autoglym Polar Seal je konzervant pre čo najdlhšie udržanie čistej karosérie. Aplikuje sa v treťom kroku, po zmytí hrubej špiny aktívnou penou Polar Blast a umytí šampónom Polar Wash. Na karosérii vytvorí vodoodpudivú vrstvu, karoséria teda ostane dlhšie čistá. Nie je to náhrada vosku a vosk pred použitím Polar Seal-u nie je ani potrebné odstrániť. Naopak, Polar Seal je pH neutrálny a je vhodný na predĺženie životnosti vrstvy vosku. 
Polar Seal nie je vhodný pre použitie na plátené strechy kabrioletov, ani na okná. Po spláchnutí je vhodné očistiť okná prípravkom Fast Glass.

Rada produktov POLAR je ideálna najmä pre prípady, ak chcete vaše vozidlo len jednoducho očistiť a ošetriť pomocou WAP-ky. Napríklad medzi veľkým ručným umytím, pastovaním a voskovaním. Tieto produkty nie sú vhodné na ručné umývanie!