Produkty Autoglym Polar sme už v krátkosti predstavovali, v tomto článku detailnejšie popíšeme ich praktické použitie. Hlavnou myšlienkou produktov Polar je rýchle a pohodlné umytie pomocou vysokotlakového čističa. Je to ideálny spôsob údržby medzi dôkladnejším a detailným umývaním, pastovaním a voskovaním. Celý proces sa dá absolvovať do 15 minút. 
Ak je to možné, auto umývajte v tieni.

Prvý krok: Aktívna pena Polar Blast
Pred aplikáciou aktívnej peny môžete auto opláchnuť aj čistou vodou. Ak bolo predtým vozidlo na slnku, trošku ho aj schladíte. 

Pomer riedenia je 1:5, čo znamená 1dcl Polar Blast + 5dcl čistej vody. Pomer dodržiavajte vždy rovnaký, ak budete potrebovať menšie množstvo, napríklad na malé auto alebo časom to už budete mať v ruke a napeníte auto efektívnejšie. Napríklad polovičné množstvo peny vyrobíte s 50ml peny a 250ml vody.

Penu nanášajte na auto zdola smerom nahor, všade vrátane kolies a okien. Snažte sa pokryť celú plochu. Vystriekajte celé množstvo prípravku.
Po nastriekaní nechajte chvíľu pôsobiť samovoľne, nečistoty nenarúšajte mechanicky (hubkou, kefou, rukavicou...)! Hrubá špina je abrazívna, mohli by ste ňou na laku vytvoriť škrabance, hologramy, letokruhy a podobne.

Oplachovanie môžete začať, akonáhle začnú schnúť rohy karosérie. Prvotné oplachnutie vykonajte zdola smerom nahor! Dôvod je ten, že ak by ste oplachovanie začali zhora, začala by voda s penou stekať po karosérii. To znamená, že prvotný oplach nečistôt a peny nebude spôsobený silným tlakom, ale len slabým stekaním, čiže menej efektívne. Ide len o prvý kontakt peny s vodou, akonáhle prvotne penu opláchnete, potom môžete spláchnuť auto tým klasickým a logickejším spôsobom, zhora nadol. Auto nie je po opláchnutí potrebné vysušiť.
Prepláchnite nádobku napeňovača a pokračujte priamo na ďalší krok.

Video:

Druhý krok: Napeňovací šampón Polar Wash
Hrubá špina bola odstránená, je čas použiť "klasický šampón". Polar Wash je šampón, ktorý je určený len pre aplikáciu tlakovými čističmi, ako aj Polar Blast a Polar Seal, nie ručne. Je tiež penivý, vytvorí podobnú penu ako Polar Blast, ale "menej hustú". Polar Wash neslúži na odstraňovanie hrubej špiny, na to používajte aktívnu penu Polar Blast v prvom kroku.

Pomer riedenia je 1:1, na pokrytie celého auta priemernej veľkosti by malo postačiť cca 200-250ml už nariedeného produktu, t.j. pre 200ml zmesi nariedíte 100ml šampónu a 100ml čistej vody.

Po nanesení na celú karosériu (vrátane diskov a okien) nechajte chvíľu pôsobiť, prípadne narušte nečistoty aj mechanicky, použite na to napríklad jumbo špongia na umývanie alebo rukavicu z mikrovlákna. Následne opláchnite poriadne čistou vodou.

Video:

Tretí krok: Konzervant laku Polar Seal
Po dôkladnom opláchnutí od šampónu odporúčame aj tretí krok v podobe Polar Sealu, pre vytiahnutie hĺbky laku a jeho zakonzervovanie. Polar Seal môžete používať aj na vrstvu tuhého vosku Ultra HD Wax alebo konzervantu Extra Gloss Protection. Nie je to náhrada týchto produktov, ale ideálny doplnok.
Polar Seal môžete aplikovať raz za 4-5 týždňov a dodáte laku perfektné hydrofóbne vlastnosti, čiže vydrží dlhšie čisté a zároveň sa bude ľahšie oplachovať špina. Používanie Polar Sealu častejšie ako raz mesačne neodporúčame, pretože to nemá význam - výdrž vrstvy po aplikácii je cca 4-5 týždňov, ak aplikujete ďalšiu vrstvu skôr, môžu vzniknúť nežiadúce biele škvrny. Bohate stačí raz mesačne. Prvé dva kroky (Polar Blast a Polar Wash) môžete v prípade potreby opakovať aj častejšie.

Pomer riedenia je 1:5, konkrétne 40ml produktu + 200ml vody. Ako odmerku môžete použiť vrchnáčik z fľaše Polar Sealu, ktorý má 10ml. To znamená 4 vrchnáčiky Polar Sealu do 2dcl vody

V inštruktážnom videu priamo od výrobcu je použitie znázornené na suchom aute. To ale nie je nevyhnutné, pokojne môžete Polar Seal naniesť priamo na čerstvo opláchnuté (mokré) auto po opláchnutí Polar Wash-u. Nemusíte ho po opláchnutí šampónu sušiť, bola by to len práca navyše.

Vystriekajte celé množstvo nariedeného produktu na karosériu, vypláchnite napeňovať (na to nezabudnite a zároveň v ňom nenechávajte nariedený produkt) a následne dôkladne opláchnite celé auto čistou vodou. Účinky v podobe veľkých kvapiek budete vidieť už pri oplachovaní. Nenechajte zaschnúť produkt na karosérii.

Posledným úkonom je vysušenie karosérie ihneď po oplachnutí. Odporúčame na to vyskúšať novinku - extrémne savú utierku InstaDry, ale využiť môžete aj mikrovláknový uterák na sušenie (Autoglym Hi-Tech Microfibre Drying Towel) alebo syntetickú jelenicu Aqua Dry.

Video:

Neodporúčame používanie Polar Sealu na plátené strechy automobilov a ideálne je aj neaplikovať ho priamo na čelné okno. Tomu sa úplne zabrániť nedá, ale ak sa tak aj stane, nie je to extrémny problém. Na čelné sklo sa to neodporúča kvôli tomu, že ak už máte staršie stierače, pri ich používaní by sa mohla voda na okne rozmazávať. Ak máte stierače v dobrom stave, tak vo väčšine prípadov to bude len výhoda, pretože vrstva Polar Sealu bude fungovať ako tekuté stierače (t.j. voda sa z čelného skla bude za jazdy sama rozrážať vo veľkých kvapkách. Ak by sa pri používaní stieračov robili na okne šmuhy, vyčistite ho pomocou prípravku Fast Glass.

Celý tento trojkrokový proces vás bude stáť 3-3,5€ (v závislosti od použitého množstva produktov, bez ceny samotnej vody a spotrebovanej energie).

Poznámka: úroveň peny závisí od použitej techniky a jej parametrov (typ WAP-ky, typ napeňovača, tlak vody, atď.).