Autoglym Vinyl and Rubber Care 500ml v hodnote 16,10€ ZADARMO k objednávke produktov Autoglym v hodnote minimálne 50€!

V košíku zadajte kód VRC

Menzerna Heavy Cut Compound 400 - 250ml

12,90 €
S DPH

Univerzálna, prémiová, brúsna pasta na jednokrokové odstránenie aj rozsiahlejších škrabancov, s výsledkom vysokého lesku. 
250ml balenie.

Množstvo
Skladom

  • Prémiová kozmetika pre prvotriednu starostlivosť o vozidlo Prémiová kozmetika pre prvotriednu starostlivosť o vozidlo
  • Doručenie do 24hod - 99% tovaru máme skladom Doručenie do 24hod - 99% tovaru máme skladom
  • Poštovné nad 60€ zadarmo Poštovné nad 60€ zadarmo

Menzerna Heavy Cut Compound 400 (skrátene HCC400) je z rady prémiových produktov značky Menzerna. Neobsahuje silikón a spája viaceré kroky procesu korekcie laku do jedného - heavy cut (brúsenie), medium cut (jemné brúsenie, odstraňovanie letokruhov a hologramov) a finish (leštenie). 

Univerzálne schopnosti tejto pasty sa dajú číslami vyjadriť takto:
Brúsenie/rezanie laku: 8 / 10
Výsledný lesk: 8 / 10

Maximálna abrazivita pasty: P1500 vlneným kotúčom; P2000 penovým kotúčom.
Odporúčané otáčky pri použití rotačnej leštičky: 800 - 1200 ot/min

Náradie a príslušenstvo:
Leštička:

Pastu je možné používať aj s rotačnou leštičkou (napríklad Liquid Elements Terminator V2), ale aj s orbitálnou/excentrickou. Použitie s rotačnými leštičkami je skôr pre skúsenejších používateľov, začiatočníkom odporúčame použiť orbitálnu leštičku (označujú sa aj excentrické alebo DA - Dual Action).

Kotúče:
Na leštenie s Menzerna HCC400 môžete použiť: 
-mikrovláknový alebo vlnený kotúč ak požadujete čo najväčšiu brúsnu schopnosť (a v tom prípade je vhodnejšia rotačná leštička) 
-tvrdý penový kotúč 
-stredne tvrdý alebo jemný penový kotúč v prípade, ak sa rozhodnete po prvotnom rozleštení tvrdým kotúčom ešte zvýšiť lesk

Použitie:
1. Pred leštením povrch/karosériu/vozidlo dôkladne vyčistite. Pred leštením je odporúčaná aj dekontaminácia laku.
2. Nádobu najprv pretrepte a následne naneste na kotúč. V závislosti od veľkosti kotúča naneste 3-4 kvapky cca veľkosti hrášku. Po nanesení na kotúč najprv pastu rozotrite manuálnue, vypnutou leštičkou, na plochu cca 50x50cm. Potom môžete leštičku zapnúť a začať leštiť, zo začiatku len miernejším tlakom na leštičku.
3. Ak vám dané množstvo pasty na ploche cca 50x50cm začne schnúť, stačí mierne postriekať kotúč rozprašovačom s čistou vodou (1-2 strieknutia na kotúč postačia). Zabránite tým prášeniu a zároveň sa bude povrch menej zahrievať.
4. Zo začiatku pasta vytvorí "mliečny" film. Leštite, pokiaľ tento film nebude vyzerať viac transparentne alebo olejovo. Ku koncu zmiernite tlak na leštičku a môžete trošku zvýšiť otáčky (cca o 10%).
5. Po skončení leštenia zotrite film a zvyšky pasty mikrovláknovou utierkou (nie príliš veľkým tlakom). 
6. Ak je to potrebné - požadujete ešte vyšší lesk, zopakujte tento proces buď ešte pomocou mäkšieho kotúča alebo použite produkty Menzerna Finish pre vysoký lesk.

Menzerna
22759.281.001

Hodnotenia produktu

Napíšte hodnotenie

Menzerna Heavy Cut Compound 400 - 250ml

Univerzálna, prémiová, brúsna pasta na jednokrokové odstránenie aj rozsiahlejších škrabancov, s výsledkom vysokého lesku. 
250ml balenie.

Napíšte hodnotenie

Zíde sa Vám ešte niečo?